У міжнародному морському праві діють принципи, які декларують, що використовувати відкрите море мають право всі держави. При цьому повний контроль над судном здійснюється виключно державою, в якій це судно зареєстроване. Усі країни повинні берегти Світовий океан і утриматися від дій, що шкодять морському простору. Як морське дно, і безпосередньо відкрите море – це надбання всього людства. А відповідальність за протиправну діяльність – один із головних принципів міжнародного морського права. Норми міжнародного права в обов’язковому порядку проходили та проходять (у разі будь-яких нововведень) з різними державами. Тобто право одноосібного ухвалення рішення щодо змін існуючих правил немає жодна країна.
Морське право України — це частина міжнародного морського права, і не розглядається окремо, відокремлено, оскільки всі океани, моря не належать до однієї країни, а однаково належать усім країнам, береги яких вони омивають.
Суб’єктами морського права є держави, міжнародні організації (ООН, ЮНЕСКО інші), морська арбітражна комісія, морська лоцманська служба, служба регулювання руху суден, а також капітани портів, які здійснюють державний нагляд за мореплаванням у порту, міжнародний трибунал з морського права (міжнародний морський суд) інші суб’єкти.
Щодо супроводу купівлі-продажу судів, слід наголосити, що, незважаючи на схожість переговорного процесу з переговорами про фрахтування, представник купівельної або відчужувальної сторони повинен однаково добре володіти технікою переговорів та знати правові аспекти угоди щодо подальшої долі судна як товару.
На сучасному етапі розвитку морське право – це складна, досить розгалужена система договорів між країнами. Їх кількість налічує не одну сотню документів. Існують двосторонні та багатосторонні міжнародні договори. У першому випадку учасниками виступають лише дві держави, у другому кількість підписантів може налічувати кілька десятків.
Діяльність міжнародної торгівлі, зокрема на морі, передбачає відповідність і виконання норм права, що поширюються на дану сферу правовідносин, що, у свою чергу, вимагає певних специфічних знань.
Послуги в сфері морського права
Наші фахівці, маючи великий практичний досвід у сфері морського права, нададуть наступні послуги
- юридична підтримка щодо морських перевезень,
- правовий супровід вантажу через митницю,
- складання контрактів з ЗЕД, а також договорів щодо перевезення пасажирів, страхування вантажів, лізингу судна;
- підготовка документів, а у разі потреби консультації з питання державної реєстрації судів;
- у разі завдання збитків або втрати вантажу подання інтересів клієнта інше.