Компанія Nobilex Law пропонує послуги з реєстрації релігійних організацій в Україні. Релігійні організації можуть бути у вигляді: громад та центрів, а також монастирів, місіонерських товариств, релігійних братств, об’єднань та духовних семінарій, які у своїй діяльності не порушують чинного законодавства України.
Релігійні організації створюються з метою задоволення громадян у потребі віросповідання та поширення віри, відповідно до своєї ієрархічної та ідеологічної структури. Норми їх існування та роботи врегульовані Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації». Релігійні громади є неприбутковими організаціями, проте необхідно отримати такий статус у державній податковій службі за місцем розташування. Такий статус дозволить отримувати матеріальну та іншу допомогу, пожертвування та не сплачувати податки. Процедура реєстрації релігійної організації схожа на процедуру реєстрації юридичної особи та основним документом для їх функціонування є статут.
Документи, необхідні для реєстрації релігійної організації
- Заява про реєстрацію засновників організації (кількість засновників – не менше 10 осіб);
- Копії паспортів та ідентифікаційних номерів установчого складу;
- Варіанти назви релігійної організації (не менше трьох варіантів);
- Документи, що підтверджують право власності або користування приміщенням, в якому розташовувалася організація;
- Нотаріально засвідчений статут;
- Протокол зборів засновників із рішенням про заснування організації.
Статут релігійної організації
На Статут організації слід звернути особливу увагу. У ньому необхідно надати форму та місцезнаходження релігійної організації, права та обов’язки, майно, а також завдання, порядок внесення змін та припинення функціонування.
Для нотаріального засвідчення статуту релігійної організації необхідно подати:
- Завірена копія рішення (протоколу) про створення релігійного об’єднання та затвердження статуту;
- Перелік релігійних організацій, що входять до цього об’єднання;
- Копії документів, що підтверджують право власності або користування приміщенням, в якому розміщена організація.
У випадку зі статутом монастиря, релігійного братства, місіонерської організації та духовної семінарії необхідно подати ще завірений статут релігійної організації, яка є фундатором.
Реєстрація релігійної організації є досить трудомістким процесом, у якому необхідно застосувати детальні знання законодавства у цій сфері, мати досвід складання та оформлення документів у державних органах, а також витратити чималу кількість часу. Довірити таке завдання варто найкращим – команді юридичної організації Nobilex Law. Професійні юристи нададуть послугу консультації та представлять вичерпну інформацію про всі необхідні документи та реєстраційні процедури. Ми гарантуємо повну конфіденційність та працюємо без посередників.