Юридична компанія Nobilex Law надає юридичні послуги у сфері корпоративного права. За потреби внесення змін до статутного фонду підприємства варто звернутися до наших спеціалістів для отримання юридичної підтримки у таких питаннях.
Основною метою збільшення статутного капіталу є необхідність одержання великої суми кредиту. Банки приділяють велику увагу розміру статутного капіталу, оскільки це може свідчити про фінансову стійкість та платоспроможність фірми. Ще однією метою такого збільшення є залучення великих замовників та участь у тендерах. Великий розмір статутного капіталу може значно підвищити імідж фірми, підвищити рівень фінансової довіри. А зменшення статутного капіталу може відбуватися добровільно або ж у примусовому порядку. Зміни, що коливаються зменшення розміру капіталу, вносять у випадках, коли не всі засновники внесли свої частки до загального фонду у визначені законодавством терміни, або ж розмір чистих активів підприємства знизився на 50%, у разі виходу або виключення одного з учасників із установчого складу та інших випадках. Найчастіше це вимушений захід, щоб не довелося зовсім ліквідувати підприємство.
Порядок внесення змін до статутного фонду
Рішення про необхідність внесення змін до статутного капіталу приймається на загальних зборах засновників підприємства. Після чого оформляється відповідний протокол. Потім починається підготовка документів – розробляється новий статус підприємства та готуються проекти документів, які також потребують внесення змін. Коли всі документи готові, відбувається оформлення та реєстрація нових документів, з внесенням таких відомостей до єдиного державного реєстру. У разі збільшення розміру статусного фонду необхідно внести кошти на рахунок статутного капіталу підприємства. І через три місяці після державної реєстрації та публікації такі зміни набудуть чинності.
Документи необхідні для внесення змін до статутного фонду
● Правовстановлюючі документи підприємства;
● Статут у старій та новій (нотаріально завіреній) редакції та всі наявні доповнення до нього;
● Довідки з органів державної влади (статистики, податкової);
● Протокол зборів установчого складу;
● Копії документів, що засвідчують особи та ідентифікаційні коди засновників підприємства;
● Бухгалтерські документи;
● Довіреність, яка уповноважує юриста Nobilex Law представляти інтереси Вашої фірми в державних органах.
Однак у кожному конкретному випадку можуть бути потрібні додаткові документи, про необхідність яких Вам повідомить наш юрист.
Звернувшись до нас, Ви отримаєте повну юридичну консультацію з питань, що Вас цікавлять, для Вас підготують повний пакет документів, у тому числі і нотаріально завірених, проведуть реєстрацію змін статутного капіталу та отримають оформлені документи. У результаті Ви отримуєте повний оформлений пакет документів, які відповідають усім вимогам чинного законодавства України.