Сучасне законодавство постійно змінюється та вдосконалюється для комфорту та безпеки громадян України. На сьогоднішній день суттєво спростилася процедура отримання дозволу на будівництво приватних житлових будинків, садових та дачних ділянок. Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено можливість такого будівництва на підставі будівельного паспорта. Юридична компанія Nobilex Law надає свою юридичну підтримку та допомогу в отриманні такого документа.
Що таке будівельний паспорт і кому він потрібний
Будівельний паспорт – це документ, в якому визначено комплекс архітектурних та містобудівних вимог до будівництва та розміщення будинків площею до 500 м2, не вище 2-х поверхів. Йдеться також про господарські будівлі, споруди, гараж, елементи благоустрою, озеленення, інженерного захисту.
Маючи у своєму розпорядженні будівельний паспорт, Ви можете будувати на власній землі практично все, що заманеться. При цьому будь-які проблеми із законом виключені. Також наявність цього сертифікату дозволяє забудовнику автоматично розпочинати будівництво одночасно з поданням повідомлення до Державної інспекції архітектури та містобудування України.
Окрім житлових будинків, оформляти будівельний паспорт потрібно для таких будівель:
- Сараї;
- гаражі;
- господарські споруди.
Можливість отримання будівельного паспорта значно спрощує процедуру отримання дозволу на будівництво будинку, оскільки за наявності паспорта не потрібен проект. Також варто звернути увагу на цільове призначення землі, на якій планується будівництво, вона може бути призначена для:
● Присадибного господарства;
● Дачного будівництва;
● Ведення садівництва.
Документи необхідні для отримання паспорту
Видають будівельний паспорт у місцевому відділі державної архітектурної організації після розгляду поданого пакету документів.
Для отримання будівельного паспорта необхідно надати такі документи:
● заява для видачі будівельного паспорта;
● паспорт та ідентифікаційний код;
● документи, що встановлюють право на земельну ділянку, на якій планується будівництво;
● ескізний план будівництва з детальним зазначенням розташування будинку, його розмірів, точної відстані до сусідніх ділянок та будівель, з переліком та розташуванням інженерних мереж та споруд;
● проект будівництва (якщо є, але його подання не є обов’язковим);
● нотаріально завірена згода співвласників ділянки на проведення будівельних робіт, якщо такі є.
Розглядають заяву про видачу паспорта протягом 10 робочих днів, після закінчення цього терміну Ви отримуєте паспорт або відмову в отриманні будівельного паспорта. Рішення про відмову може бути прийняте, якщо було подано неповний пакет документів або ж у документах присутні невідповідності вимогам будівельних норм. Хоча на перший погляд процедура отримання будівельного паспорта не видається складною, проте в процесі підготовки документів можуть виникнути питання, непорозуміння та різні непередбачувані ситуації, які можуть спричинити різні правові наслідки та призвести до вирішення спорів у судовому порядку. Тому, не маючи спеціальних знань у цьому питанні, без допомоги грамотного фахівця не розібратися.
Компанія Nobilex Law, маючи величезний досвід у сфері земельного права, візьме на себе всю паперову роботу, що пов’язана з отриманням будівельного паспорта. Юристи Nobilex Law знайдуть індивідуальний підхід до Вашої конкретної ситуації, підготують усі необхідні документи та разом ми гарантовано досягнемо бажаного результату.