Відповідно до Закону України від 06.12.2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення», внесені зміни згідно з якими всі юридичні особи зобов’язані вказувати кінцевого бенефіціарного власника, а також структури власності такої юридичної особи.
Юридична компанія Nobilex Law надає свої послуги у підготовці відповідних документів та проведення їх реєстраційних дій у встановленому законом порядку. Звернувшись за допомогою до нас, Ви отримаєте юридичну підтримку, кваліфіковану допомогу, консультацію з наданням вичерпної інформації про процедуру, порядок її проведення та всіх необхідних документів, своєчасність подання такої інформації відповідно до всіх законодавчих вимог.
Хто такі бенефіціари? Кому і коли слід підтверджувати такі відомості?
Кінцевими бенефіціарним власником (бенефіціаром) називають фізичну особу, яка має великий вплив на прийняття рішень на діяльність юридичної особи, а також особу, яка володіє часткою у статутному капіталі такої юридичної особи у розмірі не менше 25% від загальної суми. Інформація про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності подається державному реєстратору юридичними особами для внесення та актуалізації інформації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських організацій. Винятком є політичні партії, адвокатські об’єднання, профспілки, торгово-промислова палата, державні та комунальні організації, органи місцевого самоврядування, релігійні об’єднання. Звіт про кінцевого бенефіціарного власника подається в обов’язковому порядку, навіть якщо інформація, зазначена в реєстрі, є актуальною. Звіти про бенефіціарів мають різну форму і кожен з них подається у конкретному передбаченому законодавством випадку:
- початковий звіт у зв’язку з прийняттям Закону,
- звіт, який подається у процесі реєстрації підприємства,
- річний звіт про кінцевих бенефіціарів,
- звіт у зв’язку зі зміною відомостей про кінцевих бенефіціарів,
- звіт у разі виявлення неповноти чи неточностей.
Для кожного звіту чинним законодавством України передбачено строки його подання.
Документи, згідно з якими формують звіт
- заяву про державну реєстрацію юридичної особи/громадської організації;
- структура власності підприємства;
- документ із торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження (за умови, якщо така особа є юридичною особою – нерезидентом);
- копія паспорта кінцевого бенефіціарного власника.
Копії документів мають бути засвідчені нотаріально. Також варто зазначити, що несвоєчасне подання документів тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі від 17000 до 51000 грн.
Як Ви бачите, процедура розкриття бенефіціарних власників досить непроста і дуже відповідальна. Найкращим рішенням буде заручитися підтримкою грамотного фахівця, щоб уникнути штрафу та непотрібних розглядів. Юристи Nobilex Law готові зібрати та оформити належним чином пакет документів необхідний для подання звіту. Багаторічний досвід роботи та досконале володіння законодавчою базою здатні вирішити всі поставлені завдання. Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання вчасно та в повному обсязі. Довірте нам всю паперову роботу, доки Ви займатиметеся важливими справами. Адже ми працюємо для Вашого благополуччя.